Médiamegjelenések

XXI. század – A botrányosra sikerült Pusztavacsi Békefesztivál
A jelenlévőkön kívül csak kevesen tudtak és tudnak róla a mai napig, ezért van olyan ,aki csak legyint: „ugyan már!”. Pedig a nyolcvanas évek közepén valóban megtörtént, hogy rendőrök szinte ok nélkül vertek szét egy koncertet, nem is akárhol: a Pusztavacsi Békefesztiválon. A XXI. század egy kevéssé ismert esetet dolgoz fel hétfői adásában.
Forrás: RTL, XXI. Század
2023.04.03
Egyházak közötti párbeszéd a vészkorszak után
Vajon, hogy alakult a Magyarországon megmaradt zsidók és keresztények közötti kapcsolat a második világháború utánM Tettek-e lépéseket a keresztény egyházak, hogy a borzalmas világégés és a holokauszt után az életben maradt zsidósággal egyáltalán normalizálják a kapcsolatot? És vajon hogyan viszonyult mind ehhez a kádár-kor politikája. Ezekre a kérdésekre keres Rózsa Péter válaszokat a Másrészről 2023. március 16-i adásában szakértő vendégeivel, Dr. Papp István és Novák Attila PhD történészekkel.
Forrás: Klubrádió
2023.03.16
Mivel támogatta egykor a magyar állam a terroristákat?
Mostanában a kutatókat leginkább a titkosszolgálatok nemzetközi tevékenysége foglalkoztatja – nyilatkozta az Indexnek Cseh Gergő Bendegúz. A Titkosszolgálati Levéltár vezetője szerint sokan vizsgálják, hogy mi történt a 70-es és a 80-as években például a magyar állam terrorizmust támogató tevékenysége terén.
Forrás: Index
2023.03.06
Zenészsorsok a Kádár-rendszerben
A Kádár-rendszerben az a zenész, aki teljesítette a hatalom elvárásait, annak lehetett nagylemeze, megjelenhetett a rádióban, televízióban. Másokat azonban elhallgattattak. Az M5 História heti adásában a tiltott, tűrt, támogatott kategórián keresztül mutatjuk be a korszak zenészsorsait. Vendégek: Szentesi Zöldi László újságíróval. a Radics Béla – A megátkozott ember című film forgatókönyvírója, Unger Gabriella az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának történésze.
Forrás: m5, História
2023.02.18
Velünk élő Mindszenty-kép
1949. február 8-án életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte a kommunista Népbíróság Mindszenty Józsefet. A bíboros, hercegprímás megítélése a mai napig nem egységes. Mai adásunkban Mindszenty kultuszát járjuk körül. Vendégek: Kovács Gergely - Mindszenty-kutató, Vörös Géza – főosztályvezető, ÁBTL, Soós Viktor Attila – történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának tagja.
Forrás: m5, História
2023.02.04
A végzetes vasárnap
Október tizenötödike a végzetes vasárnap, avagy Horthy Miklós kormányzó sikertelen kiugrási kísérlete. Szakértőink:Babucs Zoltán történész, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának munkatársa, Joó András, történész, tudományos főmunkatárs, VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár, Szekér Nóra, történész, Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára.
Forrás: m5, História
2022.10.15
A megtorlás minisztere volt – Beszélgetés Krahulcsán Zsolttal
Krahulcsán Zsolt történész Biszku Béláról írt könyvéből a Kádár-korszak háttérpolitikáját is jobban megismerhetjük. Most többek között arról kérdeztük, hogy ’56 után miképp születtek meg a megtorlást irányító döntések, és kit terhel mindezért a felelősség, de szóba kerültek a rendszerváltás után elmaradt büntetőperek is.
Forrás: Könyvterasz
2022.08.19
Amikor a KGB bosszúból kárpátaljai magyarokra vadászott
Korábbi titkos dokumentumokat adott ki a budapesti Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára és az Ukrajna Biztonsági Szolgálata Állami Ágazati Levéltára egy tekintélyes kötetben. Ebből kiderül, hogy a szovjet propaganda már akkor is azt sulykolta, hogy a magyarországi forradalom leverése a nagy honvédő háború folytatása. A Visszhang: Az 1956-os magyar forradalom és az ukrán társadalom a KGB dokumentumainak tükrében című kétnyelvű kötetről magyar szerkesztőjét, Baráth Magdolnát kérdeztük.
Forrás: Index
2022.07.25
... 4 5 6 7 8 ...