Médiamegjelenések

Az amerikai kémek olyan jól beszéltek magyarul, hogy nehéz volt megtippelni a valós nemzetiségüket
Jobst Ágnessel Hontalan hadsereg? című könyvéről Mörk Leonóra beszélgetett a Margó Irodalmi Fesztivál első napján. Szó esett arról, hogyan talált rá az eldugott bajor településen működő amerikai katonai iskolára, miért kellett fatörzsbe dugni a leveleket, és arról is, volt-e női kém egyenjogúság.
Forrás: Könyves Magazin
2023.05.12
"A punknak volt egy olyan ellenzéki értelmiségi olvasata, hogy miért kell ezzel foglalkozni"
Hogyan lesz egy, a közönség részvételével lezajlott csirkeölésből és néhány rendszerellenes strófából bírósági ügy? Miként terjedt el az a tévhit, hogy a CPg neve Cigánypusztító galerit jelent? Takács Tibor történésszel a CPg együttes Kádár-korszakbeli megítéléséről és a punkperekről beszélgettek.
Forrás: Magyar Narancs
2023.04.25
Apró besúgók, nagy áldozatok
Időről időre felkapja a sajtó, és nyomában a fejünket mi is egy-egy, leegyszerűsítve szekusügynek nevezett történeten. Ma a gyerekek beszervezése, az apró ügynökök kapcsán beszélgetünk a kérdésről. Az előző politikai rendszer titkosrendőrségének, a Szekuritáténak a munkásságát kiválóan ismerő Bandi István, a magyarországi Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának tudományos kutatója a Naprakész vendége.
Forrás: Marosvásárhelyi Rádió
2023.04.21
XXI. század – A botrányosra sikerült Pusztavacsi Békefesztivál
A jelenlévőkön kívül csak kevesen tudtak és tudnak róla a mai napig, ezért van olyan ,aki csak legyint: „ugyan már!”. Pedig a nyolcvanas évek közepén valóban megtörtént, hogy rendőrök szinte ok nélkül vertek szét egy koncertet, nem is akárhol: a Pusztavacsi Békefesztiválon. A XXI. század egy kevéssé ismert esetet dolgoz fel hétfői adásában.
Forrás: RTL, XXI. Század
2023.04.03
Egyházak közötti párbeszéd a vészkorszak után
Vajon, hogy alakult a Magyarországon megmaradt zsidók és keresztények közötti kapcsolat a második világháború utánM Tettek-e lépéseket a keresztény egyházak, hogy a borzalmas világégés és a holokauszt után az életben maradt zsidósággal egyáltalán normalizálják a kapcsolatot? És vajon hogyan viszonyult mind ehhez a kádár-kor politikája. Ezekre a kérdésekre keres Rózsa Péter válaszokat a Másrészről 2023. március 16-i adásában szakértő vendégeivel, Dr. Papp István és Novák Attila PhD történészekkel.
Forrás: Klubrádió
2023.03.16
Mivel támogatta egykor a magyar állam a terroristákat?
Mostanában a kutatókat leginkább a titkosszolgálatok nemzetközi tevékenysége foglalkoztatja – nyilatkozta az Indexnek Cseh Gergő Bendegúz. A Titkosszolgálati Levéltár vezetője szerint sokan vizsgálják, hogy mi történt a 70-es és a 80-as években például a magyar állam terrorizmust támogató tevékenysége terén.
Forrás: Index
2023.03.06
Zenészsorsok a Kádár-rendszerben
A Kádár-rendszerben az a zenész, aki teljesítette a hatalom elvárásait, annak lehetett nagylemeze, megjelenhetett a rádióban, televízióban. Másokat azonban elhallgattattak. Az M5 História heti adásában a tiltott, tűrt, támogatott kategórián keresztül mutatjuk be a korszak zenészsorsait. Vendégek: Szentesi Zöldi László újságíróval. a Radics Béla – A megátkozott ember című film forgatókönyvírója, Unger Gabriella az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának történésze.
Forrás: m5, História
2023.02.18
Velünk élő Mindszenty-kép
1949. február 8-án életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte a kommunista Népbíróság Mindszenty Józsefet. A bíboros, hercegprímás megítélése a mai napig nem egységes. Mai adásunkban Mindszenty kultuszát járjuk körül. Vendégek: Kovács Gergely - Mindszenty-kutató, Vörös Géza – főosztályvezető, ÁBTL, Soós Viktor Attila – történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának tagja.
Forrás: m5, História
2023.02.04
... 4 5 6 7 8 ...