Podcastek és videók

Keresett kifejezés:   kultura (összes találat: 13) Keresés törlése

2021. november 18. Emberünk a BBC-nél. ”Strasser Hilda” tündöklése és bukása

Mennyire volt sikeres a BBC-nél dolgozó Barna Aliz ügynökként?

2024. április 4. Az ember, akinek filmet forgattak a kalapjáról

Miért hord kalapot Bereményi? Milyen volt az első találkozása Kardos Györggyel, a Magvető Kiadó igazgatójával? Őriz-e jelentéseket az író-rendezőről az ÁBTL? Cseh Tamásról, városmajori kalapos sétákról és a szabadság aktorairól a márciusi filmklubunkban bemutatott, Bereményi kalapja című film után Pap Péter István Bereményi Gézával, a film főszereplőjével, és annak kreatív producerével, Csejdy Andrással beszélgetett.

2013. március 14. Az önálló irodalmi lapkezdemények sorsa a Kádár-korszakban

Szőnyei Tamás előadásában a falba ütközött lapok sorsát mutatja be, külön hangsúllyal azon, hogy információival és intézkedéseivel miként járult hozzá ellehetetlenítésükhöz az állambiztonsági szolgálat.

2016. április 14. A repülő egyetem professzora - Szabó Miklós portréja

A Történelmi KávéháZ 2016. áprilisi rendezvényén levéltárunk munkatársa, Köbel Szilvia Szabó Miklós történész életét, szakmai és politikai pályafutását ismertette, különös hangsúllyal kitérve az állambiztonsági megfigyelésére, melynek dokumentumai nálunk találhatók.

2017. március 9. Az amerikai Ralston Purina cég vesztegetési ügye Magyarországon

Cserényi-Zsitnyányi Ildikó előadásában bemutatja, hogy a politikai vezetés hogyan avatkozott be a vizsgálat során kompromittált vezetők érdekében, vagy éppen magukra hagyta őket, és hogy ezt mennyire tekinthetjük a hazai konzervatív baloldal és a reformkommunista vezetők közötti ellentét egyik bizonyítékának.

2019. március 13. A vidám barakk és a morgós különc -Magyarország és Románia az államszocializmusban

Publicisztikai és historiográfiai közhelynek számít, hogy Magyarország volt az 1960-as évektől a szovjet tömb legvidámabb barakkja, miközben a Nicolae Ceaușescu-vezette Románia keményvonalas belpolitikájával és különutas, Nyugat-barát manővereivel tűnt ki a szocialista országok között. Mennyire tükrözik ezt a klisét a ma már (vagy éppen még) szabadon hozzáférhető, tekintélyes mennyiségű és rétegzettségű levéltári források - teszi fel a kérdést előadásában Stefano Bottoni.

1 2 3